Esimene päris kodu

Pärast esimest nädalat hotellis pakkisime oma asjad kokku ja meid sõidutati järgmisse külasse, kus rendime Airbnb kaudu pisikest kahe magamistoaga majakest. Maja kuulub kohalikule naisele Saowanee, kes on abielus kanadalasega. Nende ühised lapsed on juba suured ja töötavad/õpivad Kanadas. Nii sõbralikku võõrustajat pole meil enne olnud. Ta on igati abiks ja teeb kõik, et meie väikseimgi mure lahendatud saaks. Tervituseks tõi ta meile kohe taldrikutäie minibanaane ja veel mingeid puuvilju, mille nimetust ma ei tea. Maitsesid igatahes hästi. Henry vaimustus minibanaanidest ja vitsutab neid nüüd iga päev mitu tükki. Teine päev tõi ta veel oma hoovist papaiat.

IMG_20180921_123729
Tervitusvaagen
IMG_20180921_123923
See ümar puuvili seestpoolt
IMG_20180921_124009
Neli kookost jäeti meile ka ukse taha. Olemasolevate vahenditega me neist ise jagu ei saanud. Õnneks Saowanee kooris need ise matšeetega ära ning edasi saime ise hakkama. 
IMG_20180924_100748
Kookosele noaga auk sisse (sellel on üks pehme koht, kus ta puu külge kinnitub) ja siis nõrutame vedeliku välja. Lisame vett ning seejärel külmkappi. Mõnus tervislik janukustutaja.
IMG_20180921_113924
Meie koduke

Maja juures basseini pole, kuid samale omanikule kuulub 10-15 minuti kaugusel olev basseiniga villa, kus me ujumas saame käia, sest villa on hetkel tühi. Kasutame seda võimalust absoluutselt iga päev, mõni kord isegi kaks korda päevas. Rand ei ole tegelikult ka kaugel ning on väga kaunis, kuid randa on käruga tülikas minna ja Isabeliga on basseinis lihtsam. Kui ma ta rannas liivale maha panen, ampsab ta silmapilkselt suu liiva täis ning tagavaraks peod ka. Liiv on tema jaoks nii vastupandamatu, et ta kasutab iga võimalikku hetke, et sellega maiustada.

IMG_20180921_165241
Liivasöödik
IMG_20180923_100419
Bassein 🙂

Siin oldud mõne päevaga ei olegi me suurt midagi teinud. Lihtsalt uues kohas kohanenud ja end sisse seadnud. Saowanee viis meid ükspäev turule, kust ostsime värsket kala ja puuvilju. Tema mees viis meid teine päev supermarketisse. Jalutuskäigu kaugusel on tegelikult ka pisikesed poekesed, kuid kõike vajalikku sealt ei leia. Alates tänasest rentisime omale auto ja saame nüüd ise ka rohkem ringi liikuda. Tahame vaatama minna koski, elevante ja külastada pealinna Nathonit. Peatume siin kaks nädalat. Pärast seda liigume edasi ja peatume juba pikemalt Lamai beachil.

IMG_20180925_165039
Kalalett turul
IMG_20180922_184052
Nii saab segamatult autodega mängida
IMG_20180924_114305
Titetaltsutamine
IMG_20180923_175505
Tädi valmistab meile õhtusööki. Täiesti suvalistest tänavaäärsetest hütikestest või inimeste kodudest saab väga hea hinnaga tõeliselt maitsvat sööki. Pole üldse mõtet ise söögitegemisega vaeva näha.

Henry kõneoskus on viimasel ajal kiiresti paranenud ja uusi sõnu tuleb nagu seeni peale vihma. Ta moodustab ka lauseid, kuid tihti on need kooslus eesti ja prantsuse keelest. Minuga räägib ta siiski eelkõige eesti keeles, Marciga prantsuse keeles, kuid mõlemas keeles on selliseid sõnu, mida ta veel teises keeles ei oska. Nii sünnivadki hübriidlaused 😀 Need on nii armsalt naljakad. Näiteks kui ta täie tõsidusega ütleb “ei taha papa bateau”. “Papa” tähendab issi ja “bateau” tähendab laeva. Marc kutsub ennast nii kui Henry basseinis tema seljas sõidab. Vees tunneb Henry end juba väga kindlalt. Talle meeldib basseini servalt vette hüpata, et mina või Marc ta siis vee all kinni püüaks ja pinnale tooks. Ka vee all nägude tegemine läheb hästi peale.

Isabel harjutab ilma toeta seismist ning ilmselt enne esimest eluaastat võib oodata esimesi samme. Praegu ta käputab üliheli kiirusel ja teeb seejuures röövellikke häälitsusi. Tõeline röövliprintsess 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s