All the fun stuff!

Niisiis! Minu tagantjärgi postitus kõige selle kohta, mis mingil põhjusel pole varem siia jõudnud, aga mis kindlasti väärivad mainimist!

So you just jumped out of a perfectly good aeroplane, did ya?

Veidi enne jõule sain üllatuseks võimaluse lennukist välja hüpata. Olen seda vist juba 10 aastat plaaninud ette võtta, aga suure plaanimise käigus ei ole jõudnud tegudele asuda. Nüüdseks tundusid aga aeg ja koht parajad olevat, et ära teha. Esialgu alustan tandemhüppega, aga mine tea, võimalik, et tulevikus eelistan soololendu.

Läksime Jeziga kahekesi hüppama, et veel julgem oleks. Varakult kohale jõudes kaaluti meid üle, võeti allkirjad, et kui midagi juhtub, siis on enda süü ning seejärel saime umbes tunnikese vaadata, kuidas teised taevast alla kukuvad. Meiega koos oli hüppamas üks prantslannast backpacker Eleonore, kelle jaoks oli see samuti esmakordne kogemus. Eleonore rääkis, et on aasta aega Bondil elanud ning peab varsti tagasi koju hakkama sõitma ning kahetseb väga, et kohe algul teise aasta viisa jaoks vajaminevaid farmipäevi ära ei teinud, mis andis ka mulle tõuke seda farminduse asja kindlasti lähemalt uurida ja kõigele vaatamata need 88 päeva ilusti ära teha.

Oodates ja vaadates hakkas kerge närv kogunema, ka siis oli kerge värin sees, kui nägime meie külge kinnituvaid instruktoreid ja minule sattus hmm..ausalt öeldes ma isegi ei mäleta ta nime enam..ütleme, et oli Dave. Dave oli õrna kehaehitusega meesterahvas, kes ulatus mulle umbes õlgadeni- hea kerge lennelda?

Tegime kõige veidramate “dad joke”dega instruktoriga (üks vähe kopsakam kohalik onkel) läbi kõik vajalikud liigutused, mis kukkudes on vaja teha, tõmbasime kostüümed selga ja istusime piskesse lennukilaadsesse asja, kuhu rohkem, kui 6 hüppajat vist ei mahukski.

Lennukisõit ise mõjus kuidagi mõnusalt ja rahustavalt- istud, kerge mootorimüra taustal, vaatad pilvi, vaatad ookeani…randa…kõike, mis aknast paistab ja suundud tasapisi kõrgemale. Kui lennukis tuli roheliseks läks ja esimene julge ukseservale istuma pidi ronima, hakkas kergelt uuesti närv pingule tõmbama, kuna järgmine olin mina.

Esialgu eeldasin, et saan ka rahulikult servapeal aega veeta, enne kui päris hüppeks läheb, aga üllatuslikult lükkas instruktor mind kohe servale jõudes alla ning kukerpallitasime läbi pilvede maa poole. Vabalangemine kestis kokku ainult minuti, mis tundus tol hetkel terve igavik, aga hiljem kõigest paar sekundit. Kui vari avanes, sai vaikselt lennelda ja vaadet nautida- nagu selline tavaline pühapäev, istud mugavalt toolil ja silmitsed ümbrust- midagi hirmsat ega hirmus põnevat enam ei toimunud.

Ühesõnaga, kes kardab, siis tehke ära, pole üldse hirmus ja kes arvab, et tahab maksimaalset adrenaliini, siis kindlasti tehke see koolitus läbi ja võtke soolohüpe, sest tandem võib lahjaks jääda.

Suuremad ja väiksemad kalad

Teine huvitavam ettevõtmine oli Newcastle “Shark and ray centre”s. Pisike keskus, kus saab kaluripüksid või kalipso selga tõmmata ning natuke suurte kalade keskel ringi jalutada ja neile kalmaari sööta. Päris naljakas oli raidele ja pisikestele haidele pai teha. Kui Raid on pehmed ja kerge antibakteriaalse limaga kaetud, siis pisikesed Port Stephens haid olid karedad nagu liivapaber. Näha sai nii suuri lahmakaid Sileraisid kui ka erinevaid Stingray liike, kelle seas oli ka uhke leopradimustriline “Whiptail”. Haidest sai chillida veel Sebrahaiga, kes küll ülemäära seltskondlik ei olnud.

Kui jõudis kätte aeg suurematele haidele pai teha, tuli juba võre taha hoiduda ning kindad kätte panna- kinnasteta sõrmed pidavat liiga palju nende lemmikmaiust- kaheksajalga- meenutama. Tegu oli Tawny nurse shark-idega (ei tea eestikeelset vastet kahjuks liiginimedele 🙂 ), kes on põhimõtteliselt ookeani kassid- ehk siis enamus ajast magavad rahulikult ookeanipõhjas (eelistatult kambakesi üksteise otsas) ja ülejäänud aja söövad või otsivad süüa.

Ametlikud visiidid Griffithist

Edasi on minu nädalavahetuse seiklused viinud mind Canberrasse, kus küll kahjuks ülemäära palju pilte ei teinud. Ka ootused ei olnud mul Canberra osas eriti suured, kuna enamus, kellelt pealinna kohta uurisin, vastasid juskui ühest suust- täis p*sk, jumala mõttetu, ei tasu minna. Tegelikult asi päris nii hull ei olnud. Kiire googeldamine ütleb, et tegu on Austraalia suurima sisemaa linnaga (elanikke üle 400 000) ning üldjärjekorras asetseb Canberra 8ndal kohal. Google kinnitab ka kalli kolleegi Rasmuse juttu, et tegu on täielikult nullist ehitatud linnaga, mis planeeriti 1908ndal aastal Melbourne ja Sydney vahele. Kujundasid selle ameeriklasest paar, kes võtsid aluseks erinevad topograafilised maamärgid ning kasutasid disainil geomeetrilisi kujundeid. Seega on vähemalt liikluse mõttes tegu äärmiselt loogilise ja lihtsa linnaga. Saab muuseumites konnata ja kohvikutes käia nagu igalpool mujalgi, lihtsalt ookeanit ei ole ja saab pirtsutada, et võrreldes teiste kohtadega pole nii palju hingematvaid koski jms läheduses. Igaljuhul huvitavam kui Griffith 🙂

Ronisin mäe otsa ja tegin pilti
Sõjamuuseumi ees saab teha piltyi parlamendihoonest ja parlamnedihoone ees saab teha pilti sõjamuuseumist

Ametlikust Canberrast tagasi Sydney tohuvabohusse

Et elu põnevamana hoida võtsin üks nädalavahetus ette sõidu tagasi Sydneysse, sest kohti, mida avastada, on seal ju ometi palju. Lisaks muidugi see, et kui ikka niisama antakse pilet festivalile, siis kuidas sa minemata jätad. Festivalimelu naudeldes ununes telefon taaskord kotti ja pilte sai tehtud vähe. On küll paar videot, kuid neid siia üles laadida ei saa. Seega peate mind uskuma, et oli väga ilus ja päikseline päev ning palju head muusikat. Festivali sissepääsu juures pidin küll ekstra aega võtma, sest minu Eesti id kaarti ega juhiluba ei arvestatud, taheti passi, õnneks nõustusid ka passi fotoga (tüütu, aga samas tore, kui on veel inimesi, kes kahtlevad, kas ma 18 täis olen 😀 ).

Enamasti oli tegu kohalike ja ka paari briti alternatiivroki bändidega, kellele õhtulõpuks lisandus ka tantsumuusikat What so Not-i näol. Atmosfäär oli mõnus ning taaskord sai palju põnevaid kostüüme näha. Kuna viimasel ajal on siinmaal järjest enam tõstatatud teemat tablettide testimise lubamiseks festivalidel, olid siin igalpool plakatid numbrite ja viitadega, et kui oled tarvitanud tujutõstvaid aineid ning tunned, et midagi on valesti, siis tule küsi abi, mitte ära kõnge nurgas. Kellelegi pole vaja, et taaskord keegi noor (ega festival ise taolise uudisega seotult) meediasse satuks, kuna tarbis mingit jampsi, mis ta üledoosini viis. Kuna rangest turvakontrollist hoolimata sõitsid ka siin lõuad igalpool ning valge pulber lendas ninna vaid sekundid enne turvade kohalejõudmist, oleks vast pigem mõttekam tõesti tagada turvaline keskkond ning testimine, et kõigil elu lihtsam oleks.

I’m so gay! Telk, kus lahutasid meelt kirevad DragQueenid oma muljetavaldavate tantsuliigutuste ja kostüümidega
Käisin vabal ajal Sydney drag ja geipaare täis tänaval kooserdamas, kahjuks jõudsin sinna liiga hilja, et poodidesse sisse astuda, kuid tundub, et on põnev valik
Mõni hilisem pilt Laneway-st

Magasin rahulikult välja peale festivali ning asusin tagasiteele. Kuna tuleku olin sättinud nii, et peaksin jõudma Sydneyst otse tööle, siis vajus gaasipedaal pea märkamatult veidi sügavamale kui peaks. Olin juba lõpusirgel, kui kõigest 10 minutit enne kohalejõudmist jõudsin ees autot silmates vaevu varba pedaalilt maha tõsta, kui juba äsja mööda jõudnud auto kannaka tegi ja värvilised vilkurid tööle pani…lõppes see sellega, et sain teha mitu päeva tasuta tööd, et 470 AUD trahv ära maksta ja tööle jäin ka hiljaks… et ikka asi täielik oleks, tagurdasin naabri autole paar päeva hiljem peale tööd ka otsa igaksjuhuks paralleelparkimist harrastades. Õnneks midagi suurt sellel siiski viga ei ole ning olin endale just mõni päev varem korraliku kindlustuse teinud. Aga jaa…sinna mu raha siis kulub- trenn, toit, bensiin ja trahvid 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s