Places to go and things to do

Et Griffith just ülemäära põnev koht nädalavahetuste veetmiseks ei ole, olen vahepeal veel seiklemas käinud, vaid nädalavehtuseks minemine tähendab küll peamiselt autos istumist, aga kokkuvõttes ei ole seal väga vahet, kas passin autos ja kuulan mõnda podcasti/muusikat või olen kodus ja loen raamatut. Vähemalt esimese variandi puhul õnnestub korrakski miskit uut näha. Podcastid on ausside seas uskumatult popid, enne äratulekut tundus, et ka Eestis hakkasid need vaikselt populaarsust koguma, kuid siin on üsna tavaline, et inimestel on lemmikud, mida igapäevaselt kuulavad. Kellel enesearenduslikud/professionaalsed, kellel meelelahutuseks. Kuigi hakkasin suures vaimustuses jälgima kõikvõimalikke füsio ja tervisega seotud podcaste, siis peamiselt olen kuulanud “Teachers pet” nimelist lugu. Tegelikult on see üks väga äge näide sellest, kuidas uuriv ajakirjandus suudab teinekord jõuda kaugemale, kui ametivõimud. Üks kohalik ajakirjanik hakkas tegelema juhtumiga 80ndatest, kus noor Sydney pereema läks kaduma ning paar päeva hiljem kolis majja tema õpetajast mehe 18 aastane õpilane ning võttis pereema kohustused üle…kõik kahtlustasid, et naine on tapetud, aga laipa leitud pole ja kedagi vangi pandud ka mitte. Tänu ajakirjankiku tööle leiti aga terve rida uusi juhtlõngu ja tunnistajaid ning suure tõenäosusega läheb mees lõpuks palju aastaid hiljem kohtusse. Kes tahab, siis kuulab 🙂

Niisiis…kõigest 5-6 tundi autos istumist ning “juba” paistabki rannikuserv. Esmalt viis nädalavahetus mind Gerrigongi, Werri randa. Kuigi ilm kisub siin juba sügisesse ja mind isiklikult enam vette miski ei meelita (olgem ausad, olen selline külmavares, et ega ma siin NSW-s nagunii väga vette ei roni, sest isegi kui väljas on 35, siis vesi on ikkagi vaid 22-23 ja mulle meeldib rohkem 25 ja peale), tunnen, et võiksin siinkandis elada küll. Kogu see ala, aga eriti Kiama (ilmselt ka Wollongong, aga sinna ma selle nädalavahetusega ei jõudnud) on nii armas ja mõnus, et tahaks siin kangesti pikemalt aega veeta. Leidsin kohaliku väikse raamatupoe, kus esialgu küll vaatasin niisama ringi, kuid hoidusin ostmast, sest noh..rasked ja…raha peaks kokkuhoidma jne….aga hiljem läksin ikka tagasi ja ostsin endale 3 tk :D. Mis seal ikka, vähemalt üks neist peaks kasulik olema. Minu seekordseks valikuks said : “Big little lies”, “The curious incident of the dog in the nighttime” ja “Mind- Gut connection”. Viimasega olen ka alustanud ning hetkel olen ostuga rahul, tore oli sealt lisaks muule kasulikule ka Eesti neuroteadlase Jaak Panksepa nime leida. 

Kiama blowhole- ehk siis rannikservas olev auk, kust kaldale jõudev laine läbi purskab. Suurim kohalik vaatamisväärsus.

Fitzroy falls lookout- iluuus! Tahan siia kindlasti tagasi tulla ja kogu lähedal olev Kangaroo Valley läbi uurida! Mis sest et käänulisel mägiteel sõites olin korduvalt kindel, et ajan mõne mootorratturi alla.
Bombo headland

Fitzroy Falls lookout

Kohaliku pargi võlud- ei ole küll suurem asi võrreldes ookeani ega merega, aga asi seegi
Rainbow 😍- käisin trennis üks päev ja kellelegi olid koerad kaasas- milline õnn!

Ühel toredal nädalavahetusel teatas Nikki, et tal on vaba päev ja kas ma tahan temaga Waggasse minna, loomulikult tahtsin! Wagga Wagga on kõigest paari tunni kaugusel, maalinn nagu maalinn ikka, aga veidi suurem kui Griffith ja noh…uus koht on ikka uus koht. Nikki peamine sihtkoht oli K-Mart, mina, kes ma olen siin ilusti 5X nädalas hommikuti trennis suremas käinud, tundsin puudust uutest tossudest, vanad tead, hakkavad juba haisema. Jalatseid kahjuks sel korral ei leidnud, nii et suures kurvastuses olin sunnitud endale nende asemel trenniriideid ostma …pole hullu, kui Canberrasse jälle lähen, siis saan oma tossud ka ja kõigil on parem minuga sporti teha.

Suurepärane Wagga Wagga rand

Tavalised päikseloojangud, mille taustal jooksmas käia 🔅

Samal nädalavehtusel jõudis kätte ka minu esimene kord Griffithi ööelu kaemas käia- ja oh seda üllatust. Aeria baari ees on õhtul lausa järjekord. Sissejõudes vaatasin esmalt, et noh..pubi nagu iga teinegi, aga siis avanes mul vaade taha tantsuplatsile- püha müristus- Kuressaare Diva on selle kõrval hale urgas. Suur tantsuplats, mürtsuv muusika ja igas võimalikus vanuses rahvas värviliste  tulede sees hüplemas ja karglemas. Näha oli nii noori Eesti neiusid, kes ennast korralikult üles löönud olid, kohalikke noori, veidi rohkem räsituma ja hipstervälimusega muude riikide bäkkereid kui ka järgmistes aastakümnetes kohalikke mõnuga aega veetmas. Enamus näod tundusid ikkagi tuttavad ja Eesti keelt kuulis igal nurgal. Nii poole kahe ajal otsustasin, et mulle aitab (nagunii pannakse 2st uksed kinni) ja väljusin klubist, miskipärast jäi mulle silma üks habetunud kebabi järav hipster, kes klubi lähedal pingil istus üksi. Ajasime veidi juttu ja nagu selgus, oli tegu Saksamaalt pärit Pauloga, keda jultunult ja ebaõiglaselt klubisse ei lastud. Nimelt oli ta oma endisele landlordile ukse ees otsustanud väljendada oma arvamust tema eluvalikute osas (pidi olema 60ne kohalik meesterahvas, kes enda juures peatuvaid noori tütarlapsi natuke liiga himura pilguga vaatab ja mõnele olevat lausa kohatuid ettepanekuid teinud). Eks kohalikel ikka eesõigus ja nii see vaena Paulo siis oma kebabi sööma ja sõpru ootama jäeti. Ajasime veidi juttu ja seejärel jalutasin lõbusas meeleolus koju, endal veel mõttes hommikul kell 8  kerge 9km jooks teha. Ma ausalt ei tea, mis tont see mu peas ennast eelmisel päeval sinna jooksule kirjapanema sundis. Maksin ilusti osalustasu ära ja otsustasin, et eks ma siis hommikul 7 30 olen seal platsis ja korjan oma numbri ja muu kraami kokku. Kui kell 6 45 helises, panin ma selle rahulikult kinni ja põõnasin 11ni. Lohutasin ennast sellega, et raha läks heategevuseks ja tegin õhtul uhkes üksinduses 7km jooksu selle asemel.

One Reply to “Places to go and things to do”

  1. Alles nüüd nägin, et oled ka vahepeal kirjutanud 😀 Kas pildid on kõik telefoniga tehtud? Vähemalt telefoniekraanilt vaadates tundub kvaliteet nii hea – ilusad pildid!

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s